IKL
İŞ PORTFÖY SAĞLIK ŞİRKETLERİ KARMA FON
Bu fon 109 şirket tutuyor ama ilk 10 şirket toplam ağırlığın %31,90'ini oluşturuyor. Ağırlık geniş tabana yayılmış.
En büyük 5 pozisyon
| Şirket | Ağırlık |
|---|---|
| LLYyabancı | %6,70 |
| JNJyabancı | %4,73 |
| ABBVyabancı | %3,49 |
| MRKyabancı | %3,29 |
| UNHyabancı | %2,79 |
Portföy dağılım raporu, Eylül 2026 dönemi.
IKL fonunda stopaj var mı?
%17,5 hisse senedi yoğun fon kapsamı dışında
IKL adında "hisse senedi yoğun fon" ibaresi taşımıyor. 27 Mart 2026 tarihli ve 11107 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca hisse senedi yoğun fon kapsamına girmeyen yatırım fonlarının katılma paylarından elde edilen kazançlara uygulanan stopaj oranı %17,5.
Bu oran Cumhurbaşkanı kararıyla değişebilir ve son iki yılda dört kez değişti (%0 → %7,5 → %10 → %17,5). Buradaki bilgi 27 Mart 2026 tarihli ve 11107 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı'na dayanır, genel bilgilendirmedir; vergi veya yatırım danışmanlığı değildir. İşlem yapmadan önce fonun güncel bilgilendirme dokümanını ve yürürlükteki mevzuatı teyit et.
Stopaj nasıl işler, kim keser? Stopaj nedir · TEFAS nedir
Sık sorulan sorular
IKL fonunda stopaj var mı?
IKL adında "hisse senedi yoğun fon" ibaresi taşımıyor. 27 Mart 2026 tarihli ve 11107 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca hisse senedi yoğun fon kapsamına girmeyen yatırım fonlarının katılma paylarından elde edilen kazançlara uygulanan stopaj oranı %17,5. Bu oran Cumhurbaşkanı kararıyla değişebilir ve son iki yılda dört kez değişti (%0 → %7,5 → %10 → %17,5). Buradaki bilgi 27 Mart 2026 tarihli ve 11107 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı'na dayanır, genel bilgilendirmedir; vergi veya yatırım danışmanlığı değildir. İşlem yapmadan önce fonun güncel bilgilendirme dokümanını ve yürürlükteki mevzuatı teyit et.
IKL fonunun içinde hangi hisseler var?
IKL fonunun Eylül 2026 dönemi portföy raporunda 109 hisse bulunuyor; en büyük 10 pozisyon portföyün %32'si kadarını oluşturuyor. Şirketler ve ağırlıkları bu sayfada listeleniyor.
IKL fonunun büyüklüğü ne kadar?
IKL fonunun portföy büyüklüğü 251 milyon ₺, yatırımcı sayısı 4.956. Veriler her iş günü yenilenir.
Bu ay fonun içinde ne değişti?
Ağustos 2026 ile Eylül 2026 raporları karşılaştırıldı. Fon yöneticisi portföyü her ay yeniliyor; ekranında tek satır görünen fonun içi böyle değişiyor.
Ağırlığı artanlar
- ISRG %1,07 → %1,31 +0,24
- TMO %1,89 → %2,11 +0,22
- MRNA %0,38 → %0,57 +0,19
- DHR %1,12 → %1,29 +0,17
- ROP %2,20 → %2,32 +0,12
- A %0,36 → %0,45 +0,09
- HCA %0,53 → %0,61 +0,08
- JNJ %4,66 → %4,73 +0,07
Ağırlığı azalanlar
- LLY %7,27 → %6,70 -0,57
- ABBV %3,73 → %3,49 -0,24
- UNH %2,96 → %2,79 -0,17
- ABT %1,63 → %1,46 -0,17
- AGESA %2,15 → %2,05 -0,1
- NVO %1,26 → %1,18 -0,08
- CVS %1,01 → %0,93 -0,08
- SYK %0,94 → %0,87 -0,07
Fonun içindeki diğer şirketler
IKL toplam 109 şirket tutuyor. Aşağıda 6. sıradan itibaren ağırlığa göre sıralı liste var.
| Şirket | Ağırlık |
|---|---|
| 6 ROPyabancı | %2,32 |
| 7 NOVNyabancı | %2,30 |
| 8 AZNyabancı | %2,14 |
| 9 TMOyabancı | %2,11 |
| 10 AGESA | %2,05 |
| 11 AMGNyabancı | %1,88 |
| 12 GILDyabancı | %1,54 |
| 13 ABTyabancı | %1,46 |
| 14 ANHYT | %1,39 |
| 15 PFEyabancı | %1,36 |
| 16 ISRGyabancı | %1,31 |
| 17 DHRyabancı | %1,29 |
| 18 BMYyabancı | %1,20 |
| 19 NVOyabancı | %1,18 |
| 20 VRTXyabancı | %1,11 |
| 21 ANSGR | %0,96 |
| 22 CVSyabancı | %0,93 |
| 23 MDTyabancı | %0,91 |
| 24 GSKyabancı | %0,91 |
| 25 SYKyabancı | %0,87 |
| 26 MPARK | %0,85 |
| 27 MCKyabancı | %0,84 |
| 28 SANyabancı | %0,82 |
| 29 ELVyabancı | %0,78 |
| 30 REGNyabancı | %0,67 |
| 31 CIyabancı | %0,65 |
| 32 TAKyabancı | %0,63 |
| 33 HCAyabancı | %0,61 |
| 34 BSXyabancı | %0,60 |
| 35 MRNAyabancı | %0,57 |
| 36 CORyabancı | %0,54 |
| 37 BAYNyabancı | %0,54 |
| 38 ARGXyabancı | %0,54 |
| 39 CSLyabancı | %0,52 |
| 40 ELyabancı | %0,45 |
| 41 Ayabancı | %0,45 |
| 42 CAHyabancı | %0,44 |
| 43 BDXyabancı | %0,43 |
| 44 EWyabancı | %0,42 |
| 45 LONNyabancı | %0,40 |
| 46 GMAByabancı | %0,39 |
| 47 HUMyabancı | %0,39 |
| 48 IQVyabancı | %0,38 |
| 49 IDXXyabancı | %0,38 |
| 50 WATyabancı | %0,35 |
Ağırlığı en düşük 59 şirket listelenmedi.
Fonun tamamı hissede mi?
Portföyün varlık sınıflarına dağılımı. Hisse dışında ne tutulduğunu gösterir.
Aynı türdeki diğer fonlar
| Fon | Büyüklük | 1 yıl |
|---|---|---|
| IPJ İŞ PORTFÖY ELEKTRİKLİ ARAÇLAR KARMA FO | 1,2 milyar ₺ | %37,01 |
| YAK YAPI KREDİ PORTFÖY KARMA FON | 1,1 milyar ₺ | %34,77 |
| ITP İŞ PORTFÖY TEKNOLOJİ KARMA FON | 1,1 milyar ₺ | %44,49 |
| IKP İŞ PORTFÖY YENİLENEBİLİR ENERJİ KARMA | 970 milyon ₺ | %36,96 |
| IJP İŞ PORTFÖY BLOCKCHAİN TEKNOLOJİLERİ KA | 590 milyon ₺ | %38,21 |
| IJB İŞ PORTFÖY DİJİTAL OYUN SEKTÖRÜ KARMA | 191 milyon ₺ | %10,80 |
| KRR İŞ PORTFÖY KARMA FON | 21 milyon ₺ | — |
Senin portföyünle kesişiyor mu?
IKL'un içindeki şirketlerden bazıları senin hisselerinde veya diğer fonlarında da olabilir. Aynı şirkete kaç ayrı yerden bağlı olduğunu tilky uygulamasında görebilirsin.
Uygulamada kendi portföyünle karşılaştırBu sayfadaki veriler bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir. Geçmiş getiri geleceğin göstergesi değildir. İçerik verisi fonun kamuya açık portföy dağılım raporundandır; fonun bildirim sıklığına göre aylık ya da haftalık yayınlanır.
Devamı için ücretsiz üye ol
tilky uygulamasında aynı üyelikle giriş yapıp çok daha detaylı veriye ve analize ulaşabilirsin.
İki fonun tam detayını ücretsiz gördün. E-posta ile üye ol, fonların içini incelemeye devam et.
E-postanı doğrula
adresine 6 haneli kod gönderdik. 10 dakika geçerli.
Üyeliğin hazır 🎉
Android telefonun varsa: Tilky uygulamasında giriş telefon numarasıyla yapılıyor. Numaranı bırakırsan uygulamaya da girebilirsin.